Állásajánlatok
Zöld technológiák alkalmazása – REPowerEU
Zöld technológiák alkalmazása – REPowerEU

Az ipari termelés és általában a gazdasági tevékenységek jelentősen hozzájárulnak az üvegházhatást okozó gázok, illetve a fosszilis tüzelőanyagok égetéséből származó légszennyező-anyagok kibocsátásához. A pályázat célja ennek a csökkentése és megelőzése, a jelen beruházás az alkalmazott technológiák, a felhasznált primer energiaforrás és a nyújtott termékek, szolgáltatások teljes életciklusára irányadó újratervezés tekintetében.

A konstrukció célja kettős:

➢ A fő cél az, hogy a nehezen szénmentesíthető és az energiaintenzív ágazatokban elősegítsük a széndioxid-mentesítő technológiákra való átállást.

➢ Emellett támogatható cél a légszennyezés-kibocsátáscsökkenés is. A légszennyezés ugyanis gyakran összekapcsolható a fosszilis tüzelőanyagok elégetésével akár erőművekhez, akár ipari tevékenységhez köthető saját, villamos energia- vagy hőtermeléshez köthetően.

A felhívás a meglévő ipari folyamatok üvegházhatású gázok és légszennyező-anyagok kibocsátásának csökkentésére irányul. számos iparág rendkívül magas hőmérsékletű folyamatokat alkalmaz, amelyeket ma még csak fosszilis tüzelőanyagok elégetésével lehet költséghatékony módon megvalósítani.

Támogatás csak olyan beruházásokhoz igényelhető, melyek a meglévő, légszennyezést és/vagy ÜHG kibocsátást okozó gazdasági tevékenység légszennyezési és ÜHG kibocsátási szintjét legalább 30%-kal mérsékli (ÜHG-kibocsátás esetében a vonatkozó ETS-referenciaérték alatti szinten elérve).

A program keretében lehetőség van a megújuló hidrogéntermeléshez kapcsolódó villamosenergia megújuló alapú termelésének kiépítésére, az ehhez szükséges infrastruktúra kialakítására.

Energetikai pályázatok előkészítésében és a projektek megvalósításában kérje szakértő támogatásunkat!
Lépjen kapcsolatba velünk!

A rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg: 42,4 milliárd Forint.

Benyújtás ideje: Várhatóan 2024. Q1, a végleges pályázati felhívást meghirdetését követően kerül meghatározásra

Támogatás intenzitása: Maximum az összes elszámolható költség 50%-a.

Megvalósítási időszak : Legkésőbbi befejezési dátum várhatóan 2026. Q2

A pályázat indításához  preaudit, a zárásakor pedig egy záró audit szükséges,  hogy az elért megtakarítások energetikailag hiteles módon igazolhatóak legyenek.

SolverEnergy Kft energia auditor szervezet MEKH névjegyzéki jelölése: EASZ-97/2019

Kérje szakértő támogatásunkat energetikai auditálásban!

Támogatható tevékenységek köre

➢ ÜHG kibocsátás csökkentési technológiák és tüzelőanyagok bevezetése (pl. a REPowerEU keretében támogatható széndioxid leválasztás, alternatív gázok – pl. hidrogén, biogáz/biometán, –alkalmazását lehetővé tevő fejlesztések, fosszilis megoldásokat kiváltó elektrifikáció);

➢ meglévő ÜHG kibocsátó energiatermelés kiváltására, ha ez egyben a máshol előállított energia magasabb fokú hasznosítását szolgálja (pl. maradékhő hasznosítását támogató beavatkozások);

➢ olyan digitalizációra, mely közvetve elősegíti az ÜHG kibocsátás csökkenését (pl. károsanyag kibocsátási monitoring).

Kiválasztás: A beruházás pályázatos formában kerül meghirdetésre standard kiválasztási eljárással. A bírálat során előnyben részesülnek a fajlagosan magasabb ÜHG kibocsátású vállalatok és az ETS kötelezett létesítmények.

 

Lépjen kapcsolatba velünk!

info@solverenergy.hu

 

  e-mail:   info@solverenergy.hu
  telefon:  36 1 2200 661
                                                     

Több mint 100 elégedett ügyfél – Prudens szakértői szolgáltatás – 105 millió kWh igazolt energiamegtakarítás!

         SZINTISZTA ENERGIA

 

Elolvastam és elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot!